השתלמויות בסיסיות

כל השתלמות בת 28 ש"א

ההשתלמויות יערכו בימים רביעי (10.00-18.30), חמישי (10.00-18.30) ושישי (9.00-13.00)

ההשתלמויות יערכו בביתי אשר במושב בן עמי
ישנה אפשרות להירשם להשתלמויות בנפרד, בהנחה עבור מספר השתלמויות, או בהנחה מאוד משמעותית, כאשר נרשמים לכל חמשת ההשתלמויות כקורס שנתי אחד – ללא אפשרות של החזרים במהלך השנה.
על מנת ליצור קבוצה שתעבוד יחד לאורך כל השנה, אנו מעוניינים לעודד אתכם להשתתף בכל ההשתלמויות כקורס אחד. לכן אנו ממציעים הנחה משמעותית זו.

מחירים בסוף העמוד.

להרשמה ותשלום מאובטח לכל ההשתלמויות:

טיפול זוגי מבוסס מובחנות- יסודות:

תאריכים: 6/7/8 לספטמבר 2017

14/15/16 לפברואר 2018

ההשתלמות הבסיסית והראשונה בגישה. כוללת בתוכו הבנה מעמיקה של מושג המובחנות והאפשרות להשתמש בו בעבודה זוגית. ההשתלמות תציג את ההבדלים העקרוניים בין טיפול זוגי מבוסס התקשרות ויחסי אובייקט לבין טיפול זוגי מבוסס מובחנות. יוצגו המרכיבים השונים של מובחנות, והאופנים שבהם המטפל יכול לזהות אותם ולדחוף את בני הזוג לקראתם. נעסוק גם בהרחבה בנושא של תחושת עצמי משוקפת ותחושת עצמי איתנה וכיצד ניתן לסייע למטופלים לבנות תחושה עצמית הנובעת מתוכם ולא משיקופי הסביבה. המשתתפים יתרגלו שלל שאלות והתערבויות הדוחפות בני זוג למובחנות גבוהה יותר.

השתלמויות מתקדמות

(בהשתלמויות המתקדמות ניתן להשתתף רק לאחר השתתפות בסדנת הבסיס של טיפול זוגי מבוסס מובחנות)

כיצד לצאת ממשולשים?

תאריכים: 14/15/16 למרץ 2018

כשבני זוג אינם מתמודדים עם המתח הזוגי המובנה בתוך יחסים ארוכי טווח, הם פונים תמיד לצד שלישי. הם משלשים את ילדיהם, את המשפחה המורחבת, מאהבים ומאהבות, לתוך המאבק הזוגי ובכך מפחיתים את המתח ביניהם, אך הופכים אותו לכרוני. גם המטפל הזוגי הופך להיות צלע בתוך המשולש, אם לא יבחין בכך ויצליח להישאר במרכז של עצמו. כיצד מסייעים לבני זוג לשחרר אחרים ממשולשים? כיצד מסייעים לבני זוג לצאת ממשולשים שאחרים הכניסו אותם אליהם? כיצד המטפל יכול ללמוד להימלט מהשילוש שבני הזוג ינסו לעשות לו?

ראויות ואשמה ביחסים זוגיים:

תאריך: 9/10/11 למאי 2018

טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות אינו נטול ערכים ושיפוט. להפך! גישה זו מבחינה בכך שעמוד שדרה מוסרי הוא אבן יסוד ביכולת של בני זוג ליהנות באמת מכל השפע שזוגיות ארוכת טווח יכולה להציע להם. כיצד דוחפים בני זוג לקחת אחריות על עצמם, לשחרר את האשמה המדומה שלהם ולהתבונן בכנות באשמתם האמיתית? אילו שאלות והתערבויות דוחפות בני זוג לפתח יושרה שמתוכה יוכלו לחוש זכאים וראויים לחגוג את הגבריות, הנשיות, החושניות והתשוקה שלהם?

אינטימיות ותשוקה ביחסים ארוכי טווח:

תאריכים: 23/24/25 למאי 2018

אינטימיות והיחשפות עמוקה, כמו גם תשוקה, מהווים איום על אנשים עם מובחנות לא גבוהה. אנשים אלה, כלומר כולנו, אינם יכולים שלא לחשוש מהיבלעות באחר ומקושי לעמוד מול ההשפעה שלו. ככל שרמת המובחנות בין בני הזוג גדלה, כך גם גדלה היכולת שלהם לטפח אינטימיות רגשית ותשוקה עמוקה בו זמנית. בהשתלמות נעסוק בכל מה שמחבל ביכולת של בני זוג לטפח אינטימיות ותשוקה לאורך זמן ובאופנים שבהם ניתן לטפח מובחנות ובכל להגדיל את עומק התשוקה והאינטימיות האפשריים. יינתנו כלים פרקטיים לעבודה עם שני בני הזוג.

האומנות של שאילת שאלות: שאלות מעגליות, רפלקטיביות ומעמתות:

תאריכים: 13/14/15 ליוני 2018

שאלות טובות אינן רק אוספות מידע, הן גם יוצרות מידע, משנות תפיסות ומבנות מחדש את המציאות. בקורס זה נלמד את האומנות של העלאת השערות ובניית שאלות היוצרות שינוי אצל המטופל, הזוג או המשפחה. הקורס כולל היכרות עם סוגים רבים ושונים של שאלות, למידה של העקרונות ואימון בזוגות, תוך כדי הדרכה, בשימוש מדויק ויעיל בשאלות מתערבות. דגש יושם על אימון בשאלות מעגליות, המעבירות את המטפל ואת המשפחה לתפיסה מערכתית של הבעיה, שאלות רפלקטיביות המסייעות לבני המשפחה לראות אלטרנטיבות, ושאלות מעמתות הדוחפות את בני הזוג או המשפחה ללקיחת אחריות ובגרות.

להרשמה ותשלום מאובטח לכל ההשתלמויות:

מחירים:
השתלמות מקצועית אחת 1900 ש"ח
השתלמות מקצועית אחת (תשלום חודש ויותר מראש) 1600 ש"ח – שימו קוד קופון 30
2 השתלמות מקצועיות (תשלום חודש מראש) ₪3,000.00
3 השתלמות מקצועיות (תשלום חודש מראש) ₪4,200.00
4 השתלמות מקצועיות (תשלום חודש מראש) ₪5,200.00
5 השתלמות מקצועיות (תשלום עד ל 6 לאוגוסט) ₪6,000.00
5 השתלמויות מקצועיות כקורס שנתי – ללא אפשרות החזר במהלך השנה (תשלום עד ל 6 לאוגוסט) 5500 ש"ח

לפרטים נוספים, מוזמנים להתקשר אלי: 0544355744