עצים מחובקיםקורס שנתי בהרצליה

ימי חמישי, מהשעה 9.30 עד 14.00. התחלה ב 28.11.2019. 27 מפגשים בני 4.30 שעות. סה"כ 120 שעות מלאות. שהן 160 שעות אקדמאיות.

חלקו הגדול של הקורס מוכר לצורך הסמכה כמטפל משפחתי וזוגי, על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי. ההסמכה מוכרת רק לבעלי תואר שני טיפולי.

ההשתלמויות מיועדות למטפלים זוגיים ומשפחתיים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצים חינוכיי ומטפלים באומנות. מאמנים זוגיים ומטפלים אלטרנטיביים וותיקים העובדים או מעוניינים לעבוד עם זוגות מוזמנים לפנות גם, אך קבלתם מותנית בראיון ובהתאמה.

צילום: עופר דוב

טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות בנוי על הנחות יסוד ייחודיות ולעיתים הפוכות מגישות הטיפול הזוגי המקובלות:

הוא מניח, מצד אחד, שקונפליקטים, מתח וריחוק הם חלק טבעי והכרחי בהתפתחות של יחסים ארוכי טווח ומצד שני, שאינטימיות ותשוקה לא יוכלו להשתמר לאורך זמן ללא בגרות נפשית אצל שני בני הזוג.

הוא גם מניח שמה שמביא בני זוג לשחיקה והתרחקות, חוסר באינטימיות ואובדן התשוקה, היא הציפייה ההדדית שלהם להכלה ולוויסות הדדי של רגשות. ציפייה זו מביאה את בני הזוג לתלות ואינה מאפשרת התפתחות, צמיחה ובגרות.

טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות מזמין את בני הזוג לקחת אחריות מלאה על חייהם, להשתמש בכישורי החשיבה שלהם לשם התמודדות עם קשיים, להתעקש על אותנטיות ביחסים, הגשמה עצמית מלאה, וויסות עצמי של רגשות וויתור על מניפולציות ומשחקי כוח.

 

אמתי מגד (MFT) הוא מטפל ומדריך מוסמך בטיפול משפחתי וזוגי. מרצה בחוג לעבודה סוציאלית וראש התוכנית להכשרת מטפלים משפחתיים וזוגיים, במכללה האקדמית תל חי, ובמרכז "בראשית" להכשרת מטפלים משפחתיים. מנהל את בית הספר "מגד" לפסיכותרפיה מבוססת מובחנות וראויות. מחבר הספרים "פיות ומכשפות", "משפחה כן בוחרים" "דהרמה תרפיה", "טיפול זוגי מבוסס מובחנות" ו"להיות ראוי".

בהשתלמות זו יצר אמתי מגד אינטגרציה ייחודית ומעשית בין עבודותיהם של מספר תיאורטיקנים, מטפלים ומורים דגולים (מורי בואן, איבן בוסזורמני נאז', דויד סנרש, קארל תום וג'ורג' איבנוביץ' גורדייף) לבין ניסיונו רב השנים וחשיבתו שלו, ליצירה של גישה טיפולית ממוקדת, יצירתית ומעמתת היוצרת פריצות דרך משמעותיות אצל בני הזוג במהירות וביעילות.

ההשתלמויות גדושות בכיווני חשיבה חדשים ובכלים פרקטיים שישמשו את המטפל בעבודתו עם זוגות.

נושאים שנעסוק בהם:

  1. טיפול זוגי מבוסס מובחנות- יסודות
  2. ראייה מערכתית – על פי גרגורי בייטסון
  3. אינטימיות ותשוקה ביחסים ארוכי טווח
  4. ראויות ואשמה ביחסים זוגיים
  5. כיצד לצאת ממשולשים?
  6. בגידות, רומנים, יחסים פתוחים ופוליאמוריה
  7. בעיות בתפקוד מיני
  8. מניפולציות ומיינד מאפינג

ההשתלמות תתקיים בימי חמשי מהשעה 9.30 עד 14.00 ברחוב פנחס רוזן 8 בהרצליה.

ההשתלמויות הן פרקטיות ונותנות כלים מעשיים, מידיים, עבור המטפל הזוגי. הן מורכבות מחלקים תיאורטיים, תרגול בזוגות ובשלשות, הצגת מקרים, הדרכה, קטעי סרטים וחומר קריאה.

מחיר: 8900 ש"ח לשנה. לנרשמים עד לסוף יוני 2019 8000 ש"ח בלבד.

לפרטים והרשמה, פנו בבקשה לרונית חיימוב, מנהלתהמרכז לטיפול בחרדות, טראוה ומחלות כרוניות. רונית מארגנת את הקורס והוא נמצא תחת המטריה של המרכז שלה "הדרך של רונית". טלפון: 0523634674

 

 

השתלמויות בפדס חנה:

השתלמות ראשונה:

טיפול זוגי מבוסס מובחנות- יסודות: 

ההשתלמות הבסיסית והראשונה בגישה. כוללת בתוכו הבנה מעמיקה של מושג המובחנות והאפשרות להשתמש בו בעבודה זוגית. ההשתלמות תציג את ההבדלים העקרוניים בין טיפול זוגי מבוסס התקשרות ויחסי אובייקט לבין טיפול זוגי מבוסס מובחנות. יוצגו המרכיבים השונים של מובחנות, והאופנים שבהם המטפל יכול לזהות אותם ולדחוף את בני הזוג לקראתם. המשתתפים יתרגלו שלל שאלות והתערבויות הדוחפות בני זוג למובחנות גבוהה יותר.

מחירים:

לנרשמים עד ל 28/12/2016: 1,300 ש"ח.

לנרשמים עד ל 15/1/2017: 1,500 ש"ח.

לנרשמים אחר כך: 1,700 ש"ח.

הערה חשובה: כיוון שאנו מעוניינים שלא לחזור על תכנים בהשתלמויות המתקדמות, השתלמות היסודות היא תנאי להשתתפות בשאר ההשתלמויות.

השתלמויות מתקדמות:

בשלוש השתלמויות המתקדמות ההשתתפות תהיה מוגבלת ל 20 משתתפים. דבר זה יאפשר עבודת עומק, הדרכה על מקרים, תרגול ואימון חי עם כל מטפל שירצה לעבוד על חסמים וקשיים בעבודתו הטיפולית.

אינטימיות ותשוקה ביחסים ארוכי טווח: 

אינטימיות והיחשפות עמוקה, כמו גם תשוקה, מהווים איום על אנשים עם מובחנות לא גבוהה. אנשים אלה, כלומר כולנו, אינם יכולים שלא לחשוש מהיבלעות באחר ומקושי לעמוד מול ההשפעה שלו. ככל שרמת המובחנות בין בני הזוג גדלה, כך גם גדלה היכולת שלהם לטפח אינטימיות רגשית ותשוקה עמוקה בו זמנית. בהשתלמות נעסוק בכל מה שמחבל ביכולת של בני זוג לטפח אינטימיות ותשוקה לאורך זמן ובאופנים שבהם ניתן לטפח מובחנות ובכל להגדיל את עומק התשוקה והאינטימיות האפשריים. יינתנו כלים פרקטיים לעבודה עם שני בני הזוג.

ראויות ואשמה ביחסים זוגיים: 

טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות אינו נטול ערכים ושיפוט. להפך! גישה זו מבחינה בכך שעמוד שדרה מוסרי הוא אבן יסוד ביכולת של בני זוג ליהנות באמת מכל השפע שזוגיות ארוכת טווח יכולה להציע להם. כיצד דוחפים בני זוג לקחת אחריות על עצמם, לשחרר את האשמה המדומה שלהם ולהתבונן בכנות באשמתם האמיתית? אילו שאלות והתערבויות דוחפות בני זוג לפתח יושרה שמתוכה יוכלו לחוש זכאים וראויים לחגוג את הגבריות, הנשיות, החושניות והתשוקה שלהם?

כיצד לצאת ממשולשים? 

כשבני זוג אינם מתמודדים עם המתח הזוגי המובנה בתוך יחסים ארוכי טווח, הם פונים תמיד לצד שלישי. הם משלשים את ילדיהם, את המשפחה המורחבת, מאהבים ומאהבות, לתוך המאבק הזוגי ובכך מפחיתים את המתח ביניהם, אך הופכים אותו לכרוני. גם המטפל הזוגי הופך להיות צלע בתוך המשולש, אם לא יבחין בכך ויצליח להישאר במרכז של עצמו. כיצד מסייעים לבני זוג לשחרר אחרים ממשולשים? כיצד מסייעים לבני זוג לצאת ממשולשים שאחרים הכניסו אותם אליהם? כיצד המטפל יכול ללמוד להימלט מהשילוש שבני הזוג ינסו לעשות לו?

מחירים:

להשתלמות אחת, חודש לפני מועד ההשתלמות: 1,600 ש"ח.

במועד ההשתלמות 1,900 ש"ח.

בתשלום מראש לכל שלוש ההשתלמויות עד לתאריך 28/2/2017:  4,400 ש"ח (חיסכון של 400 עד 1,100 ש"ח).

בתשלום מראש לכל ארבע ההשתלמויות עד לתאריך 28/12/2016: 5,200 ש"ח (חיסכון של 500 עד 1,800 ש"ח).

המלצות:

הלימודים אצל אמיתי היו בשבילי אחת החוויות העוצמתיות ברמה אישית ומקצועית. למזלי הרב מכון מגד היה המקום הראשון שבו למדתי טיפול זוגי, כדי להפתח לידע המרענן הזה לא הייתי צריכה לוותר על ידע קודם (שלא נאמר מיושן…) באתי עם ראש נקי ופתוח וזכיתי לקבל את כל הידע הכי טהור שלדעתי ניתן לגלות על טיפול ובעיקר טיפול זוגי. מקום נטול אגו, אוהב ובא מתוך שליחות לצד מקום מעמת, מקדם, מנער ומביא לתוצאות. פשוט אמיתי- דוגרי, ממש..

אני מרגישה שזכיתי בידע כזה שמתאים לעידן שלנו! כזה שמביא לשינוי פנימי, מביא אנשים לקחת אחריות ולא להמשיך ולהיות קורבנות, מיואשים או חסרי תשוקה! ידע שיכול לעשות שינוי עמוק בתפיסת הזוגיות והחיים בכלל!

אני אסירת תודה שהתמזל מזלי וזכיתי להישמע לקול הפנימי שלי ולא לשיווק אגרסיבי. גם כמטפלת אני לא רוצה לעשות שיווק, רק התכווננות, רוצה שיגיע אליי רק מי שבאמת רוצה לעשות תהליך, לכן אני מתחברת לאמתי. רק מי שרוצה שפע של אמת ותהליך יזכה בידע שכזה.

ברגע שאני יודעת את החומר הזה כבר לא תשתנה התפיסה שלי. זה לא עוד כלי, זה תובנות שיורדות ונשארות לנצח. כך קורה גם בטיפול שאמתי מלמד.

המון תודה,

אפרת קלוש. מטפלת ברפואה סינית. מתמחה בעבודה עם בעיות פריון

לשאלות נוספות – ניתן לפנות אל אמתי מגד: 0544355744