שבילקורס שנתי. 150  שעות אקדמאיות.

 

האם נשאלת אי פעם שאלה ששינתה את חייך?

שאלות יכולות לספק לנו אינפורמציה. שאלות יכולות גם לאתגר או להציע רעיונות חדשים, ושאלות יכולות גם להיות כלי שמזמין את המטופל לכניסה פנימה, לחקירה, להתבוננות, לתובנות חדשות ולטרנספורמציה.

קורס זה מציג תפיסת עולם מערכתית ואקזיסטנציאליסטית של פסיכותרפיה. שאלות מסוגים שונים מהוות את כלי העבודה העיקרי בגישה טיפולית זו.

 

בקורס זה נקיף נושאים כגון:

  • הבנה מערכתית: הבנה מערכתית של חיי המטופלים. עם דגש על מודלים מתוך הטיפול המערכתי-משפחתי
  • ראויות: כיצד פסיכותרפיה יכולה לסייע למטופל להרגיש ראוי יותר, בעל ערך, ולחיות את חייו מתוך החוויה הזו
  • נאמנות: כיצד הנאמנות שלנו למשפחת המוצא שלנו משפיע על חיינו, בצורות בריאות ופתולוגיות, וכיצד ניתן לסייע למטופלים להגיע לנאמנות בריאה
  • אחריות ובחירה: תפיסת עולם אקזיסטנציאליסטית המדגישה בחירה ואחריות
  • האומנות של שאילת שאלות: נלמד מהי סקרנות טיפולית, נלמד לשהות בתוך מצב של אי ידיעה, נתאמן בסוגי שאלות רבים ומגוונים ונרכוש מומחיות בבנייה של שאלות אפקטיביות ומצמיחות
  • אימון ותרגול הדדי: הקורס הוא מעשי ופרקטי. כמעט בכל מפגש בקורס המשתתפים יתאמנו, בזוגות ובשלשות בהעלאת השערות, בשאילת שאלות ובאסטרטגיות של הצגת שאלות ככלי לשינוי.

 

זמנים: ימי ראשון בין השעות 10.00 עד 14.00

מפגש ראשון: 7.10.2017

מיקום: גליל עליון, או גולן (לא נקבע סופית עדיין)

המנחה: אמתי מגד (MFT) מטפל ומדריך מוסמך בטיפול זוגי ומשפחתי. מרצה בחוגים לעבודה סוציאלית ודרמה תרפיה במכללה האקדמית תל חי. במרכז להכשרת מטפלים משפחתיים "בראשית" ומדריך בלשכות רווחה ותחנות לטיפול משפחתי בצפון הארץ.  מחבר הספרים: "פיות ומכשפות", "משפחה כן בוחרים", "דרמה תרפיה", "טיפול זוגי מבוסס מובחנות" ובקרוב "להיות ראוי".

בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה מטעם "מגד – בית הספר לפסיכותרפיה מתקדמת".

הקורס עונה על הקריטריונים לשני קורסי מיומנות בטיפול משפחתי, על פי האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי (רק לבעלי תואר שני במקצוע טיפולי).

מחיר: 5600 ש"ח

הנחות:

למשלמים עד ל 6 לספטמבר 2018: 5200 ש"ח (קוד קופון 40)

להרשמה ותשלום מאובטח

לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות