שביל

 

 

קורס שנתי. 160  שעות אקדמאיות (120 שעות מלאות)

 

האם נשאלת אי פעם שאלה ששינתה את חייך?

בקורס זה תלמדו לשאול את המטופלים שלכם שאלות שישנו להם את החיים

 

בקורס זה נקיף נושאים כגון:

  • הבנה מערכתית:  אחת מהמטרות המרכזיות של הקורס היא ליצור שינוי בדרך שבה אתם כמטפלים חושבים. בסיומו של הקורס החשיבה המערכתית תהפוך לחלק מכם. כשתתבוננו בבעיה או קושי אצל מטופל, אתם תבינו אותה בתוך ההקשר המערכתי בו היא מתקיימת.
  • ראויות:  כיצד פסיכותרפיה יכולה לסייע למטופל להרגיש ראוי יותר, בעל ערך, ולחיות את חייו מתוך החוויה הזו. בחלק זה של הקורס נעסוק במובסות, תובענות וראויות. נעמיק בבדיקה של רגשות אשמה ונלמד לאבחן בין אשמה אמיתית ומדומה.
  • נאמנות:  כיצד הנאמנות שלנו למשפחת המוצא שלנו משפיע על חיינו, בצורות בריאות ופתולוגיות, וכיצד ניתן לסייע למטופלים להגיע לנאמנות בריאה. חלק זה של הקורס יעסוק גם בבריאות פיזית ומחלות בהקשר הנפשי משפחתי שלהן.
  • אחריות ובחירה:  תפיסת עולם אקזיסטנציאליסטית המדגישה בחירה ואחריות
  • האומנות של שאילת שאלות נלמד מהי סקרנות טיפולית, נלמד לשהות בתוך מצב של אי ידיעה, נתאמן בסוגי שאלות רבים ומגוונים ונרכוש מומחיות בבנייה של שאלות אפקטיביות ומצמיחות
  • אימון ותרגול הדדי: הקורס הוא מעשי ופרקטי. כמעט בכל מפגש בקורס המשתתפים יתאמנו, בזוגות ובשלשות בהעלאת השערות, בשאילת שאלות ובאסטרטגיות של הצגת שאלות ככלי לשינוי.

 

למידת אומנות שאילת השאלות תהיה כלי עיקרי בקורס השנתי: שאלות יכולות לספק לנו אינפורמציה. שאלות יכולות גם לאתגר או להציע רעיונות חדשים, ושאלות יכולות גם להיות כלי שמזמין את המטופל לכניסה פנימה, לחקירה, להתבוננות, לתובנות חדשות ולטרנספורמציה.

קורס זה מציג תפיסת עולם מערכתית ואקזיסטנציאליסטית של פסיכותרפיה. שאלות מסוגים שונים מהוות את כלי העבודה העיקרי בגישה טיפולית זו.

זמנים: הקורס יתקיים בימי רביעי בין השעות 10.00 עד 14.00. 30 מפגשים. תאריך תחילת הקורס: 6.11.2019, תאריך סיום הקורס 1.7.2020

מחיר: 6500 ₪ לקורס השנתי. מי שישלם עד ל 12.8 יקבל הנחה והקורס יעלה 6000 ₪ בלבד.

ניתן לשלם בתשלומים. עד 3 תשלומים ללא ריבית. מעל 4 תשלומים נוספת ריבית.

כאן ניתן לשלם באופן מאובטח

 

מיקום: גליל עליון (לא נקבע סופית עדיין)

המנחה: אמתי מגד (MFT) ראש התכנית להכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים במכללה האקדמית תל חי. מטפל ומדריך מוסמך בטיפול זוגי ומשפחתי. מרצה בחוג לעבודה סוציאלית ובמרכז להכשרת מטפלים משפחתיים "בראשית" ומדריך בלשכות רווחה ותחנות לטיפול משפחתי בצפון הארץ.  מחבר הספרים: "פיות ומכשפות", "משפחה כן בוחרים", "דרמה תרפיה", "טיפול זוגי מבוסס מובחנות" ו"להיות ראוי".

בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה מטעם "מגד – בית הספר לפסיכותרפיה מתקדמת".

הקורס עונה על הקריטריונים לשני קורסי מיומנות בטיפול משפחתי, על פי האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי (רק לבעלי תואר שני במקצוע טיפולי).

לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות לנועה דורי אגוזי: