כאן תוכלו לקבל פרטים על סדרת הקורסים האינטרנטיים שאני מציע

קורס המבוא האינטרנטי

הקורס המקורי, בפני קהל, היה בן 21 שעות רגילות (28 שעות אקדמיות). מתוכם הורדנו את התרגולים, שאלות שחוזרות על עצמן, וכל מה שמיותר, והשארנו 10.5 שעות של קורס משובח.

תכני הקורס:

קורס המבוא כולל בתוכו הבנה מעמיקה של מושג המובחנות והאפשרות להשתמש בו בעבודה זוגית. הקורס מציג את ההבדלים העקרוניים בין טיפול זוגי מבוסס התקשרות ויחסי אובייקט לבין טיפול זוגי מבוסס מובחנות. מוצגים המרכיבים השונים של מובחנות, והאופנים שבהם המטפל יכול לזהות אותם ולדחוף את בני הזוג לקראתם. הקורס עוסק בהרחבה בנושא של תחושת עצמי משוקפת ותחושת עצמי איתנה וכיצד ניתן לסייע למטופלים לבנות תחושה עצמית הנובעת מתוכם ולא משיקופי הסביבה. מוצגים תרגולים ומשחקי תפקידים שמתוכם ניתן ללמוד שלל שאלות והתערבויות הדוחפות בני זוג למובחנות גבוהה יותר. נעשה שימוש בסרטים וכן הצגה של טיפול מלא של אמתי מגד בגישה. 

מחיר קורס המבוא האינטרנטי 800 ש"ח. ניתן לרכוש את הקורס בתשלום באשראי בלינק הזה.

לאחר קבלת התשלום תקבלו הרשאה מיוחדת להכנס לתכני הקורס.

הקורס מורכב מ 7 חלקים.

מובחנות וראייה מערכתית

חלקו הראשון של הקורס עוסק בפיתוח ראייה מערכתית. הקורס עוסק בעבודתו של גרגורי בייטסון ויש בו הזדמנות לתרגל כיצד ניתן להתערב בתוך מערכות ברמות שונות (קיברנטיקה מרמה ראשונה, שנייה ושלישית). הקורס מציג את המושג "סביבה מתירה" ומאפשר אימון בזיהוי והתערבות בסביבות מתירות. בחלקו השני של הקורס תהיה חזרה למושגים במובחנות, כגון "תחושת עצמי משוקפת ואיתנה" ונראה כיצד הם משתלבים עם הראייה המערכתית. הקורס מורכב מהרצאות, שיתופים, שאלות ותשובות, תרגול ואימון, הצגת מקרים להדרכה וצפייה בסרטים. הקורס בן 10.5 שעות מלאות. והוא משלים את הקורס הנאינטרנטי הראשון לקורס מלא בן 28 שעות אקדמיות (21 שעות מלאות). הקורס צולם דרך זום ונערך לאחר מכן.

מחיר: 600 ש"ח. לרכישה מאובטחת לחצו כאן

קורסים עתידיים בזום

  1. צרכים, מניפולציות ומשולשים: כשבני זוג אינם מתמודדים עם המתח הזוגי המובנה בתוך יחסים ארוכי טווח, הם פונים תמיד לצד שלישי. הם משלשים את ילדיהם, את המשפחה המורחבת, מאהבים ומאהבות, לתוך המאבק הזוגי ובכך מפחיתים את המתח ביניהם, אך הופכים אותו לכרוני. גם המטפל הזוגי הופך להיות צלע בתוך המשולש, אם לא יבחין בכך ויצליח להישאר במרכז של עצמו. כיצד מסייעים לבני זוג לשחרר אחרים ממשולשים? כיצד מסייעים לבני זוג לצאת ממשולשים שאחרים הכניסו אותם אליהם? כיצד המטפל יכול ללמוד להימלט מהשילוש שבני הזוג ינסו לעשות לו? 5 שיעורים בני 4.5 שעות מלאות כל אחד (22.5 שעות מלאות). 28 שעות אקדמיות.
  2. אינטימיות, פערים בתשוקה וליקויי תפקוד מיני: אינטימיות והיחשפות עמוקה, כמו גם תשוקה, מהווים איום על אנשים עם מובחנות לא גבוהה. אנשים אלה, כלומר כולנו, אינם יכולים שלא לחשוש מהיבלעות באחר ומקושי לעמוד מול ההשפעה שלו. ככל שרמת המובחנות בין בני הזוג גדלה, כך גם גדלה היכולת שלהם לטפח אינטימיות רגשית ותשוקה עמוקה בו זמנית. בהשתלמות נעסוק בכל מה שמחבל ביכולת של בני זוג לטפח אינטימיות ותשוקה לאורך זמן ובאופנים שבהם ניתן לטפח מובחנות ובכל להגדיל את עומק התשוקה והאינטימיות האפשריים. כמו כן נעסוק בפערים בתשוקה, תשוקה נמוכה ושלל ליקויי תפקוד מיני נוספים כגון שפיכה מהירה, אימפוטנציה, וגיניסמוס, וכדומה, מתוך פרספקטיבה מערכתית ומנקודת המבט של מובחנות. יינתנו כלים פרקטיים לעבודה עם שני בני הזוג. 5 שיעורים בני 4.5 שעות מלאות כל אחד (22.5 שעות מלאות). 28 שעות אקדמיות.
  3. שאלות מעגליות, רפלקטיביות, אסטרטגיות ומעמתות: שאלות טובות אינן רק אוספות מידע, הן גם יוצרות מידע, משנות תפיסות ומבנות מחדש את המציאות. בקורס זה נלמד את האומנות של העלאת השערות ובניית שאלות היוצרות שינוי אצל המטופל, הזוג או המשפחה. הקורס כולל היכרות עם סוגים רבים ושונים של שאלות, למידה של העקרונות ואימון בזוגות, תוך כדי הדרכה, בשימוש מדויק ויעיל בשאלות מתערבות. 5 שיעורים בני 4.5 שעות מלאות כל אחד (22.5 שעות מלאות). 28 שעות אקדמיות.
  4. מיינד מאפינג, ראויות ואשמה: בחלקו הראשון של קורס זה נעסוק ביכולת של בני הזוג לקרא את המיינד של בן הזוג ולתמרן את תחושת העצמי שלו. בני זוג משתמשים במניפולציות, שקרים ועונשים, הרבה יותר משרוב אנשי המקצוע מוכנים להודות. היכולת של בני זוג לקרא האחד את המיינד של האחר היא עצומה, ורבים מהם עושים שימוש נרחב ביכולת זו כדי להכאיב ולפגוע.כאשר המטפל הזוגי נעשה ער לכל אלה ומגיב להם במהירות ובחדות, הפגישה הטיפולית תופסת תפנית חדה. המפגש הטיפולי הופך מסוכן יותר, בטוח פחות, ועם זאת, מהיר וממוקד הרבה יותר. בחלקו השני של הקורס נעסוק במושג הראויות והאשמה: טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות אינו נטול ערכים ושיפוט. להפך! גישה זו מבחינה בכך שעמוד שדרה מוסרי הוא אבן יסוד ביכולת של בני זוג ליהנות באמת מכל השפע שזוגיות ארוכת טווח יכולה להציע להם. כיצד דוחפים בני זוג לקחת אחריות על עצמם, לשחרר את האשמה המדומה שלהם ולהתבונן בכנות באשמתם האמיתית? אילו שאלות והתערבויות דוחפות בני זוג לפתח יושרה שמתוכה יוכלו לחוש זכאים וראויים לחגוג את הגבריות, הנשיות, החושניות והתשוקה שלהם?.  5 שיעורים בני 4.5 שעות מלאות כל אחד (22.5 שעות מלאות). 28 שעות אקדמיות.
  5. בגידות ופוליאמוריה: טיפול זוגי מבוסס מובחנות מבחין בכך שבני זוג ברמת מובחנות לא גבוהה מתמרנים האחד את תחושת העצמי של השני בעזרת קיומם של רומנים מחוץ לנישואין. כאשר בני הזוג מעלים את רמת המובחנות שלהם, ה"בוגד" אינו יכול יותר לתמרן את תחושת העצמי המשוקפת של "הנבגד" כיוון שהנבגד אינו מנוהל יותר מהמחוות, המילים או המעשים של בן או בת זוגו. הטיפול בבני זוג מתוך גישה מבוססת מובחנות מקצר באופן חד את חווית הפגיעה והטראומה אצל הנבגד ופונה מיידית לבנייה של מערכת יחסים בוגרת יותר בין בני הזוג. ההשתלמות תציג מספר התערבויות פרובוקטיביות היוצרות, מתחילת המפגשים, אווירה של רצינות, בגרות ואחריות המובילה להתקדמות והתפתחות מהירים יותר של שני בני הזוג לאחר גילוי הרומן. 2 שיעורים בני 4.5 שעות מלאות. 9 שעות. 12 שעות אקדמיות.

אחרי שהשתתפתם בקורס המבוא האינטרנטי אתם מוזמנים להשתתף בקורס השני: מובחנות וראייה מערכתית. לאחר קורס זה תוכלו להשתתף בכל קורס שתבחרו. אינכם חייבים לקחת את כולם. השתתפות בקורס "בגידות ופוליאמוריה" מותנה בהשתתפות בקורסים "צרכים, מניפולציות ומשולשים" ו"אינטימיות, תשוקה וליקויי תפקוד מיני".

המחירים הבאים תקפים לשנה זו בלבד והם מהווים "הנחת קורונה":

  1. "מובחנות וראייה מערכתית" בן 14 שעות אקדמיות. (10.5 שעות מלאות). 600 ש"ח.
  2. כל הקורסים בני 28 שעות אקדמיות (22.5 שעות מלאות). 1500 ש"ח.
  3. בגידות ופוליאמוריה. 12 שעות אקדמיות. (9 שעות מלאות). 450 ש"ח.

לרכישה מאובטחת של הקורסים, ליחצו כאן