כאן תוכלו לקבל פרטים על סדרת הקורסים האינטרנטיים שאני מציע

קורס מבוא בטיפול זוגי מבוסס מובחנות

הקורס המקורי, בפני קהל, היה בן 21 שעות רגילות (28 שעות אקדמיות). מתוכם הורדנו את התרגולים, שאלות שחוזרות על עצמן, וכל מה שמיותר, והשארנו כ 10 שעות של קורס משובח.

תכני הקורס:

קורס המבוא כולל בתוכו הבנה מעמיקה של מושג המובחנות והאפשרות להשתמש בו בעבודה זוגית. הקורס מציג את ההבדלים העקרוניים בין טיפול זוגי מבוסס התקשרות ויחסי אובייקט לבין טיפול זוגי מבוסס מובחנות. מוצגים המרכיבים השונים של מובחנות, והאופנים שבהם המטפל יכול לזהות אותם ולדחוף את בני הזוג לקראתם. הקורס עוסק בהרחבה בנושא של תחושת עצמי משוקפת ותחושת עצמי איתנה וכיצד ניתן לסייע למטופלים לבנות תחושה עצמית הנובעת מתוכם ולא משיקופי הסביבה. מוצגים תרגולים ומשחקי תפקידים שמתוכם ניתן ללמוד שלל שאלות והתערבויות הדוחפות בני זוג למובחנות גבוהה יותר. נעשה שימוש בסרטים וכן הצגה של טיפול מלא של אמתי מגד בגישה. 

הקורס בין 8 שיעורים. סה"כ 10 שעות.

מחיר: 800 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לכניסה

מובחנות וראייה מערכתית

חלקו הראשון של הקורס עוסק בפיתוח ראייה מערכתית. הקורס עוסק בעבודתו של גרגורי בייטסון ויש בו הזדמנות לתרגל כיצד ניתן להתערב בתוך מערכות ברמות שונות (קיברנטיקה מרמה ראשונה, שנייה ושלישית). הקורס מציג את המושג "סביבה מתירה" ומאפשר אימון בזיהוי והתערבות בסביבות מתירות. בחלקו השני של הקורס תהיה חזרה למושגים במובחנות, כגון "תחושת עצמי משוקפת ואיתנה" ונראה כיצד הם משתלבים עם הראייה המערכתית. הקורס מורכב מהרצאות, שיתופים, שאלות ותשובות, תרגול ואימון, הצגת מקרים להדרכה וצפייה בסרטים. הקורס בן 3 מפגשים. 8 שעות מלאות סה"כ. הקורס צולם דרך זום ונערך לאחר מכן.

מחיר: 600 ש"ח.

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לכניסה

אינטימיות, תשוקה וליקויי תפקוד מיני

אינטימיות והיחשפות עמוקה, כמו גם תשוקה, מהווים איום על אנשים עם מובחנות לא גבוהה. אנשים אלה, כלומר כולנו, אינם יכולים שלא לחשוש מהיבלעות באחר ומקושי לעמוד מול ההשפעה שלו. ככל שרמת המובחנות בין בני הזוג גדלה, כך גם גדלה היכולת שלהם לטפח אינטימיות רגשית ותשוקה עמוקה בו זמנית. בהשתלמות נעסוק בכל מה שמחבל ביכולת של בני זוג לטפח אינטימיות ותשוקה לאורך זמן ובאופנים שבהם ניתן לטפח מובחנות ובכל להגדיל את עומק התשוקה והאינטימיות האפשריים. כמו כן נעסוק בפערים בתשוקה, תשוקה נמוכה ושלל ליקויי תפקוד מיני נוספים כגון שפיכה מהירה, אימפוטנציה, וגיניסמוס, וכדומה, מתוך פרספקטיבה מערכתית ומנקודת המבט של מובחנות. יינתנו כלים פרקטיים לעבודה עם שני בני הזוג. 6 שיעורים בני 2-4 שעות כל אחד. 17 שעות מלאות סה"כ.

מחיר: 900 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לצפייה

כאן תוכלו לצפות בהרצאה בכנס קרובים העוסקת בחלק מהתכנים של קורס האינטימיות והתשוקה

הקורס מתקיים בימי שני. התחלה ב 6.7.20

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה להשתתפות

שאילת שאלות למתקדמים – מערכתי

שאלות טובות אינן רק אוספות מידע, הן גם יוצרות מידע, משנות תפיסות ומבנות מחדש את המציאות. בקורס זה נלמד את האומנות של העלאת השערות ובניית שאלות היוצרות שינוי אצל המטופל, הזוג או המשפחה. הקורס כולל היכרות עם סוגים רבים ושונים של שאלות (מעגליות, רפלקטיביות, אסטרטגיות ומעמתות), למידה של העקרונות ואימון בזוגות, תוך כדי הדרכה, בשימוש מדויק ויעיל בשאלות מתערבות. הקורס מתאים למי שעשה את הקורס "משולשים וכיצד לצאת מהם" או למטפלים שמכירים היטב שאלות מעגליות. 4 שיעורים בני כשעתיים כל אחד. 8 שעות סה"כ

מחיר: 600 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לצפייה

פסיכותרפיה מבוססת ראויות

טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות אינו נטול ערכים ושיפוט. להפך! גישה זו מבחינה בכך שעמוד שדרה מוסרי הוא אבן יסוד ביכולת של בני זוג ליהנות באמת מכל השפע שזוגיות ארוכת טווח יכולה להציע להם. מה הופך אדם לראוי ומה מחבל בכך? כיצד מגדלים ילדים ראויים? כיצד דוחפים בני זוג לקחת אחריות על עצמם, לשחרר את האשמה המדומה שלהם ולהתבונן בכנות באשמתם האמיתית? אילו שאלות והתערבויות דוחפות בני זוג לפתח יושרה שמתוכה יוכלו לחוש זכאים וראויים לחגוג את הגבריות, הנשיות, החושניות והתשוקה שלהם? 6 שיעורים. סה"כ 10 שעות מלאות.

מחיר הקורס: 900 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לצפייה

כאן תוכלו לצפות בהרצאה בפני חברי האגודה לטיפול משפחתי העוסקת בחלק מהתכנים שנעסוק בהם בקורס ראויות