מהות ואישיות

המשפחה שלנו, החברה והתרבות בה אנו חיים מאלפת ומתנה אותנו להתאים את עצמנו אליה. זהו תהליך טבעי ונורמאלי ואין אפשרות לעקוף אותו. בתהליך הזה מתגבשת האישיות שלנו. אך האישיות שלנו אינה המהות שלנו. היא אינה העצמי האמיתי שלנו. אנשים רבים מתבגרים ושוכחים את הקשר עם העצמי האמיתי שלהם, עם המהות שלהם. בטיפול מבוסס מובחנות המטפל מנסה לסייע למטופל להפגש עם החלק המהותי בתוכו.

בקורס זה נלמד לעשות אבחנה ולסייע למטופלים לזהות מה כוזב ומה אמיתי בתוכם. נלמד דרכי עבודה שעוזרות למטופלים לצמוח, לגדול ולהתעקש על מי שהם.

נעסוק באבחנה בין צרכים אמיתיים ומדומים, אבחנה בין רגשות ראשוניים, משניים ומערכתיים ואבחנה בין תחושת עצמי משוקפת לתחושת עצמי איתנה.

תאריכים: ימי שני מ 9.00 עד 13.30. מפגש ראשון ב 6.12.2021 עד ה 3.1.2022

מחיר: 1500 ש"ח לקורס בן 22.5 שעות מלאות (28 שעות אקדמיות)

טיפול זוגי מבוסס מובחנות

קורס המבוא כולל בתוכו הבנה מעמיקה של מושג המובחנות והאפשרות להשתמש בו בעבודה זוגית. הקורס מציג את ההבדלים העקרוניים בין טיפול זוגי מבוסס התקשרות ויחסי אובייקט לבין טיפול זוגי מבוסס מובחנות. מוצגים המרכיבים השונים של מובחנות, והאופנים שבהם המטפל יכול לזהות אותם ולדחוף את בני הזוג לקראתם. הקורס עוסק בהרחבה בנושא של תחושת עצמי משוקפת ותחושת עצמי איתנה וכיצד ניתן לסייע למטופלים לבנות תחושה עצמית הנובעת מתוכם ולא משיקופי הסביבה. מוצגים תרגולים ומשחקי תפקידים שמתוכם ניתן ללמוד שלל שאלות והתערבויות הדוחפות בני זוג למובחנות גבוהה יותר. נעשה שימוש בסרטים וכן הצגה של טיפול מלא של אמתי מגד בגישה. 

תאריכים: ימי שני מ 9.00 עד 13.30. מפגש ראשון 10.1.22 עד 7.2.22

מחיר: 1500 ש"ח לקורס בן 22.5 שעות מלאות (28 שעות אקדמיות)

משולשים ואיך לצאת מהם

כשבני זוג אינם מתמודדים עם המתח הזוגי המובנה בתוך יחסים ארוכי טווח, הם נוטים לפנות לצד שלישי. הם משלשים את ילדיהם, את המשפחה המורחבת, מאהבים ומאהבות, לתוך המאבק הזוגי ובכך מפחיתים את המתח ביניהם, אך הופכים אותו לכרוני. גם המטפל הזוגי הופך להיות צלע בתוך המשולש, אם לא יבחין בכך ויצליח להישאר במרכז של עצמו. כיצד מסייעים לבני זוג לשחרר אחרים ממשולשים? כיצד מסייעים לבני זוג לצאת ממשולשים שאחרים הכניסו אותם אליהם? כיצד המטפל יכול ללמוד להימלט מהשילוש שבני הזוג ינסו לעשות לו? זהו קורס מקיף בן 23 שיעורים. סה"כ 16 שעות מלאות. אתם תלמדו בו כיצד להבין כל סימפטום, אצל הילדים (חרדה, אלימות, ביישנות, כפייתיות) או אצל אחד מבני הזוג (דיכאון, חרדה, שימוש בסמים, בגידה), כתולדה של מערך המשולשים במשפחה והמיקום של אותו בן משפחה במשולש. התפיסה שלכם של בעיות, סימפטומים וקשיים במשפחה תשתנה והיכולת שלכם לטפל ביעילות ביחידים, זוגות ומשפחות תעלה באופן חד

תאריכים: ימי שני מ 9.00 עד 13.30. מפגש ראשון 14.3.22 עד 11.4.22

מחיר: 1500 ש"ח לקורס בן 22.5 שעות מלאות (28 שעות אקדמיות)

תשוקה ובעיות תפקוד מיני

אינטימיות והיחשפות עמוקה, כמו גם תשוקה, מהווים איום על אנשים עם מובחנות לא גבוהה. אנשים אלה, כלומר כולנו, אינם יכולים שלא לחשוש מהיבלעות באחר ומקושי לעמוד מול ההשפעה שלו. ככל שרמת המובחנות בין בני הזוג גדלה, כך גם גדלה היכולת שלהם לטפח אינטימיות רגשית ותשוקה עמוקה בו זמנית. בהשתלמות נעסוק בכל מה שמחבל ביכולת של בני זוג לטפח אינטימיות ותשוקה לאורך זמן ובאופנים שבהם ניתן לטפח מובחנות ובכל להגדיל את עומק התשוקה והאינטימיות האפשריים. כמו כן נעסוק בפערים בתשוקה, תשוקה נמוכה ושלל ליקויי תפקוד מיני נוספים כגון שפיכה מהירה, אימפוטנציה, וגיניסמוס, וכדומה, מתוך פרספקטיבה מערכתית ומנקודת המבט של מובחנות. יינתנו כלים פרקטיים לעבודה עם שני בני הזוג

תאריכים: ימי שני מ 9.00 עד 13.30. מפגש ראשון 25.4.22 עד ל 23.5.22

מחיר: 1500 ש"ח עבור קורס בן 22.5 שעות מלאות (28 שעות אקדמיות)

פסיכותרפיה מבוססת ראויות

פסיכותרפיה מבוססת ראויות היא גישה טיפולית ותפיסה פילוסופית הרואה בהתנהגות לא אתית, את הבסיס לקשיים, הבעיות והסימפטומים שהמטופל חווה.

אתיקה נמצאת בבסיס חווית הראויות או אי הראויות שמטופלים חווים

מטופלים עשויים לחוש שהם אינם ראויים משתי סיבות עיקריות:

  • התיחסו או מתיחסים אליהם באופן שאינו אתי והם אינם ערים לכך ומסכימים, במודע או שלא במודע, לקבל את היחס הזה
  • הם עצמם מתיחסים לאחרים באופן שאינו אתי, ולכן אינם יכולים להיות ראויים

תפקידה של הפסיכותרפיה מבוססת הראויות הוא לסייע למטופלים לרכוש ראויות ומתוך כך ליצור את השינויים שהם רוצים בחייהם. היא עושה זאת דרך כך שהיא מסייעת למטופלים ליצור אבחנה בין האם הם אינם חשים ראויים כתוצאה מכך שפגעו בהם או כתוצאה מהפגיעה שהם פוגעים באחרים.

לאחר שאבחנה זו נעשית, פסיכותרפיה מבוססת ראויות:

  • מאתגרת מטופלים שנהגו או נוהגים בהם באופן שאינו אתי לעמוד על שלהם ולסרב לכל פגיעה בהם. רק אדם שאינו מאפשר שיפגעו, יתמרנו או ישתמשו בו יכול לחוש ראוי
  • מעמתת מטופלים הפוגעים, מתמרנים או משתמשים באחרים לעצור את התנהגותם הלא אתית. רק אדם שמתנהג באופן מכבד ודיאלוגי לאחרים הוא אדם ראוי

פסיכותרפיה מבוססת ראויות עשויה להשתמש בכלים לא מקובלים, כגון האשמה, ביוש, ביקורת, שיפוט, איום ועימות, כדי לגרום למטופלים לזוז משתי העמדות שאינן מאפשרות להם להיות ראויים.

המעבר לחוויה של ראויות פותח עבור מטופלים אופקים חדשים של בחירה, לקיחת אחריות, יצירתיות וביטוי עצמי אותנטי.

המפגשים יכללו הרצאות, שיח ושאלות, תרגול ומשחקי תפקידים בזוגות ושלשות (בחדרים) וניתוח והדרכה על מקרים.

הקורס פתוח למטפלים מכל הסוגים ומתאים לטיפול פרטני, זוגי, משפחתי וקבוצתי.

הקורס בן 5.5 שעות כפול 4 מפגשים = 22 שעות מלאות = יותר מ 28 שעות אקדמיות

תאריכים: ימי שני מ 9.00 עד 13.30. מפגש ראשון 30.5.22 עד 27.6.22

מחיר: 1500 ש"ח

מחירים למספר קורסים:

רכישה של שני קורסים: 2700 ש"ח (במקום 3000)

רכישה של שלושה קורסים: 4000 ש"ח (במקום 4500)

רכישה של ארבעה קורסים: 5200 ש"ח (במקום 6000)

רכישה של כל חמשת הקורסים: 6400 ש"ח (במקום 7500)