כאן תוכלו לקבל פרטים על סדרת הקורסים האינטרנטיים שאני מציע

קורס מבוא בטיפול זוגי מבוסס מובחנות

הקורס המקורי, בפני קהל, היה בן 21 שעות רגילות (28 שעות אקדמיות). מתוכם הורדנו את התרגולים, שאלות שחוזרות על עצמן, וכל מה שמיותר, והשארנו כ 10 שעות של קורס משובח.

תכני הקורס:

קורס המבוא כולל בתוכו הבנה מעמיקה של מושג המובחנות והאפשרות להשתמש בו בעבודה זוגית. הקורס מציג את ההבדלים העקרוניים בין טיפול זוגי מבוסס התקשרות ויחסי אובייקט לבין טיפול זוגי מבוסס מובחנות. מוצגים המרכיבים השונים של מובחנות, והאופנים שבהם המטפל יכול לזהות אותם ולדחוף את בני הזוג לקראתם. הקורס עוסק בהרחבה בנושא של תחושת עצמי משוקפת ותחושת עצמי איתנה וכיצד ניתן לסייע למטופלים לבנות תחושה עצמית הנובעת מתוכם ולא משיקופי הסביבה. מוצגים תרגולים ומשחקי תפקידים שמתוכם ניתן ללמוד שלל שאלות והתערבויות הדוחפות בני זוג למובחנות גבוהה יותר. נעשה שימוש בסרטים וכן הצגה של טיפול מלא של אמתי מגד בגישה. 

הקורס בין 8 שיעורים. סה"כ 10 שעות.

מחיר: 800 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לכניסה

מובחנות וראייה מערכתית

מומלץ לצפות בקורס זה אחרי קורס המבוא. חלקו הראשון של הקורס עוסק בפיתוח ראייה מערכתית. הקורס עוסק בעבודתו של גרגורי בייטסון ויש בו הזדמנות לתרגל כיצד ניתן להתערב בתוך מערכות ברמות שונות (קיברנטיקה מרמה ראשונה, שנייה ושלישית). הקורס מציג את המושג "סביבה מתירה" ומאפשר אימון בזיהוי והתערבות בסביבות מתירות. בחלקו השני של הקורס תהיה חזרה למושגים במובחנות, כגון "תחושת עצמי משוקפת ואיתנה" ונראה כיצד הם משתלבים עם הראייה המערכתית. הקורס מורכב מהרצאות, שיתופים, שאלות ותשובות, תרגול ואימון, הצגת מקרים להדרכה וצפייה בסרטים. הקורס בן 3 מפגשים. 8 שעות מלאות סה"כ. הקורס צולם דרך זום ונערך לאחר מכן.

מחיר: 600 ש"ח.

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לכניסה

אינטימיות, תשוקה וליקויי תפקוד מיני

מומלץ לצפות בקורס זה אחרי קורס המבוא. אינטימיות והיחשפות עמוקה, כמו גם תשוקה, מהווים איום על אנשים עם מובחנות לא גבוהה. אנשים אלה, כלומר כולנו, אינם יכולים שלא לחשוש מהיבלעות באחר ומקושי לעמוד מול ההשפעה שלו. ככל שרמת המובחנות בין בני הזוג גדלה, כך גם גדלה היכולת שלהם לטפח אינטימיות רגשית ותשוקה עמוקה בו זמנית. בהשתלמות נעסוק בכל מה שמחבל ביכולת של בני זוג לטפח אינטימיות ותשוקה לאורך זמן ובאופנים שבהם ניתן לטפח מובחנות ובכל להגדיל את עומק התשוקה והאינטימיות האפשריים. כמו כן נעסוק בפערים בתשוקה, תשוקה נמוכה ושלל ליקויי תפקוד מיני נוספים כגון שפיכה מהירה, אימפוטנציה, וגיניסמוס, וכדומה, מתוך פרספקטיבה מערכתית ומנקודת המבט של מובחנות. יינתנו כלים פרקטיים לעבודה עם שני בני הזוג. 27 שיעורים. 17 שעות מלאות סה"כ.

מחיר: 1200 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לצפייה

כאן תוכלו לצפות בהרצאה בכנס קרובים העוסקת בחלק מהתכנים של קורס האינטימיות והתשוקה

הקורס מתקיים בימי שני. התחלה ב 6.7.20

פסיכותרפיה מבוססת ראויות

ניתן לצפות בקורס זה כקורס ראשוני. טיפול זוגי מבוסס מובחנות וראויות אינו נטול ערכים ושיפוט. להפך! גישה זו מבחינה בכך שעמוד שדרה מוסרי הוא אבן יסוד ביכולת של בני זוג ליהנות באמת מכל השפע שזוגיות ארוכת טווח יכולה להציע להם. מה הופך אדם לראוי ומה מחבל בכך? כיצד מגדלים ילדים ראויים? כיצד דוחפים בני זוג לקחת אחריות על עצמם, לשחרר את האשמה המדומה שלהם ולהתבונן בכנות באשמתם האמיתית? אילו שאלות והתערבויות דוחפות בני זוג לפתח יושרה שמתוכה יוכלו לחוש זכאים וראויים לחגוג את הגבריות, הנשיות, החושניות והתשוקה שלהם? 23 שיעורים. סה"כ 18 שעות מלאות.

מחיר הקורס: 1200 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לצפייה

כאן תוכלו לצפות בהרצאה בפני חברי האגודה לטיפול משפחתי העוסקת בחלק מהתכנים שנעסוק בהם בקורס ראויות

משולשים ואיך לצאת מהם

ניתן לצפות בקורס זה כקורס ראשוני. כשבני זוג אינם מתמודדים עם המתח הזוגי המובנה בתוך יחסים ארוכי טווח, הם נוטים לפנות לצד שלישי. הם משלשים את ילדיהם, את המשפחה המורחבת, מאהבים ומאהבות, לתוך המאבק הזוגי ובכך מפחיתים את המתח ביניהם, אך הופכים אותו לכרוני. גם המטפל הזוגי הופך להיות צלע בתוך המשולש, אם לא יבחין בכך ויצליח להישאר במרכז של עצמו. כיצד מסייעים לבני זוג לשחרר אחרים ממשולשים? כיצד מסייעים לבני זוג לצאת ממשולשים שאחרים הכניסו אותם אליהם? כיצד המטפל יכול ללמוד להימלט מהשילוש שבני הזוג ינסו לעשות לו? זהו קורס מקיף בן 23 שיעורים. סה"כ 16 שעות מלאות. אתם תלמדו בו כיצד להבין כל סימפטום, אצל הילדים (חרדה, אלימות, ביישנות, כפייתיות) או אצל אחד מבני הזוג (דיכאון, חרדה, שימוש בסמים, בגידה), כתולדה של מערך המשולשים במשפחה והמיקום של אותו בן משפחה במשולש. התפיסה שלכם של בעיות, סימפטומים וקשיים במשפחה תשתנה והיכולת שלכם לטפל ביעילות ביחידים, זוגות ומשפחות תעלה באופן חד. מחיר 900 ש"ח.

הרשמה לקורס וקבלת לינק לצפייה

מיינד מאפינג ומניפולציות

לעיתים, מתוך רצון לחבק ולהכיל את קשייהם של המטופלים שלנו, אנו מתעלמים מהיכולת ומהבחירה שלהם להתעלל אחד בשני, וגם בנו המטפלים. בני זוג משתמשים במניפולציות, שקרים ועונשים, הרבה יותר משרוב אנשי המקצוע מוכנים להודות. היכולת של בני זוג לקרא האחד את המיינד של האחר היא עצומה, ורבים מהם עושים שימוש נרחב ביכולת זו כדי להכאיב ולפגוע.

כאשר המטפל הזוגי נעשה ער לכל אלה ומגיב להם במהירות ובחדות, הפגישה הטיפולית תופסת תפנית חדה. המפגש הטיפולי הופך מסוכן יותר, בטוח פחות, ועם זאת, מהיר וממוקד הרבה יותר.

המטרה העיקרית של הסדנה היא להפוך את המטפל למיומן בזיהוי מהיר של מאבקי הכוח והכלים שבני הזוג משתמשים בהם ביחסיהם. מטפלים שעברו את הסדנה דיווחו שהם החלו להשתמש במיומנות שנרכשה בהצלחה מיד בתום הסדנה ושהטיפולים שלהם הפכו אפקטיביים יותר וגם מהנים יותר. 

15 שעות צפייה

מחיר: 900 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת לינק לצפייה

בגידות ופתיחת יחסים

טיפול זוגי מבוסס מובחנות מבחין בכך שבני זוג ברמת מובחנות לא גבוהה מתמרנים האחד את תחושת העצמי של השני בעזרת קיומם של רומנים מחוץ לנישואין. כאשר בני הזוג מעלים את רמת המובחנות שלהם, ה"בוגד" אינו יכול יותר לתמרן את תחושת העצמי המשוקפת של "הנבגד" כיוון שהנבגד אינו מנוהל יותר מהמחוות, המילים או המעשים של בן או בת זוגו. הטיפול בבני זוג מתוך גישה מבוססת מובחנות מקצר באופן חד את חווית הפגיעה והטראומה אצל הנבגד ופונה מיידית לבנייה של מערכת יחסים בוגרת יותר בין בני הזוג. ההשתלמות תציג מספר התערבויות פרובוקטיביות היוצרות, מתחילת המפגשים, אווירה של רצינות, בגרות ואחריות המובילה להתקדמות והתפתחות מהירים יותר של שני בני הזוג לאחר גילוי הרומן. ההשתלמות תעסוק גם במצבים בהם אחד מבני הזוג רוצה לפתוח את היחסים והשני לא, וכיצד הרצון בפתיחה משנה את מערך הכוחות בין בני הזוג. 8 שיעורים בני  5.40 שעות

מחיר: 400 ש"ח

הרשמה לקורס וקבלת לינק לצפייה

אומנות שאילת השאלות בטיפול פרטני

ניתן לצפות בקורס זה כקורס ראשוני. שאלו אתכם פעם שאלה שטילטלה אתכם? שאלתם פעם מישהו, חבר או מטופל, שאלה ששינתה את חייו? קורס זה הוא ייחודי. סוגי השאלות ואופן הלימוד הוא פיתוח ייחודי של אמתי מגד. מטפלים שעברו את הקורס מדווחים שהיעילות שלהם בטיפולים עלתה מיידית, כבר לאחר המפגש הראשון. מה נלמד? סוגים שונים של שאלות היוצרות שינוי באמונות, שינוי בנראטיבים, לקיחת אחריות, התבגרות וצמיחה. נעסוק בנושאים כגון צרכים אמיתיים ומדומים, רגשות אמיתיים ומדומים, אשמה אמיתית ומדומה, קולות שונים בתוכנו, יוצאי דופן והצלחות ונאמנות למשפחת המוצא. שילוב של תפיסות מערכתיות ונראטיביות, כמובן עם קורטוב מובחנות, נוכחות ופרובוקציות. הקורס בן 33 שיעורים. סה"כ 16 שעות לימוד. מחיר: 1000 ש"ח.

הרשמה לקורס וקבלת לינק לצפייה

*ניתן לרכוש את שני הקורסים בנושא שאילת שאלות ב1600ש"ח.

בלינק בנדל שאילת שאלות : https://secure.cardcom.solutions/e/UxQa

קוד קופון: spring22

שאילת שאלות למתקדמים – מערכתי

מומלץ לצפות בקורס זה אחרי צפייה בקורסים: מובחנות וראייה מערכתית ומשולשים ואיך לצאת מהם. שאלות טובות אינן רק אוספות מידע, הן גם יוצרות מידע, משנות תפיסות ומבנות מחדש את המציאות. בקורס זה נלמד את האומנות של העלאת השערות ובניית שאלות היוצרות שינוי אצל המטופל, הזוג או המשפחה. הקורס כולל היכרות עם סוגים רבים ושונים של שאלות (מעגליות, רפלקטיביות, אסטרטגיות ומעמתות), למידה של העקרונות ואימון בזוגות, תוך כדי הדרכה, בשימוש מדויק ויעיל בשאלות מתערבות. הקורס מתאים למי שעשה את הקורס "משולשים וכיצד לצאת מהם" או למטפלים שמכירים היטב שאלות מעגליות. 22 שיעורים. 15 שעות סה"כ

הרשמה לקורס וקבלת הרשאה לצפייה

מחיר: 1000 ש"ח

*ניתן לרכוש את שני הקורסים בנושא שאילת שאלות ב1600ש"ח.

בלינק בנדל שאילת שאלות : https://secure.cardcom.solutions/e/UxQa

קוד קופון: spring22

לעזרה ניתן לפנות לאיילת בטלפון 058-43557444