להכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים בטיפול מבוסס מובחנות וראויות

 • אם גם אתם כבר הבנתם שאמפטיה והכלה אינם כלים מספיקים לבנייה של טיפול אפקטיבי, מעמיק ועם השפעות לטווח ארוך
 • אם גם אתם כבר הבנתם שטיפול יעיל באמת אינו יכול להתרחש אם המטופל לא עבר טלטלה משמעותית בתפיסת העולם שלו ובחוויית חייו
 • אם אינכם רואים את עצמכם יושבים בחדר ומהנהנים למטופל, ואתם מעוניינים בטיפול אקטיבי, יצירתי ופורץ דרך
 • אם גם אתם רוצים ללמוד טיפול מצוות מרצים שאינו מפחד לשבור מוסכמות, שמטפל בגישות פרובוקטיביות, אמיצות ועם זאת מעמיקות

התכנית להכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים בגישה מבוססת מובחנות וראויות, היא עבורכם:

ט.מ.ר (טיפול מבוסס ראויות) שם דגש מרכזי על כיבוד האוטונומיה והאותנטיות של המטופלים. מובחנות וראויות הם המושגים המרכזיים בגישה שתלמד בתכנית זו:

הנחות יסוד:

 1. אנשים הם חזקים הרבה יותר מאשר הם מאמינים ומאשר רוב הגישות המקובלות מאמינות. "הפגיעות" ו"השבירות" שמטפלים וגישות מסוימות מיחסים למטופלים היא מוגזמת.
 2. בעיות ותסמינים אינם רק התוצאה של "חסכים" מהילדות, כלומר הם אינם תוצאה של מה שהיה חסר. בעיות ותסמינים הם התוצאה של מה שמתרחש בהווה של המטופל, לא פחות ממה שהתרחש בעברו.
 3. התרומה של העבר לבעיות ותסמינים אינה במה שהיה חסר, אלא במה שכן היה. לעיתים האהבה שהורינו נתנו לה מחבלת בנו הרבה יותר מהאהבה שלא קיבלנו.
 4. תסמינים, מחלות פיזיות וקשיים נפשיים אינם הבעיה. הם פתרון. תסמינים פיזיים ונפשיים הם הכלים שהאדם מצא כדי להתמודד עם מצבי חיים מורכבים. קיומם מעיד על חוזק ולא על חולשה (וחוזק הוא לרוב הפוך מעוצמה אמיתית).
 5. אנשים אינם רק "סובלים" מהתסמינים שלהם, לעיתים הם גם נהנים ומשתמשים בתסמינים כדי לתמרן אחרים. כדי לעזור למטופל להשתחרר מהם, המטפל חייב לראות את התסמין או הבעיה בהקשר הרחב יותר שבו הם משרתים את המטופל.

הנחות בטיפול משפחתי ובהדרכת הורים:

 1. ילדים זקוקים להורים נוכחים שמבטאים את הצרכים והרצונות שלהם באופן ברור
 2. ילדים זקוקים להורה שיוכלו לצעוד בעקבותיו ושיהווה השראה עבורם
 3. ילדים זקוקים שיקשיבו ויראו אותם, אך לא פחות מכך, הם זקוקים גם להקשיב ולראות את האחר.
 4. רבות מהבעיות, הקשיים והסימפטומים שילדים מפתחים אינם נובעים מחוסר אהבה, הקשבה והכלה של הוריהם. להפך. הם נובעים מעודף של אלו, ומחוסר ציפייה מהילד לפתח יכולות ומיומנויות
 5. מקור מרכזי נוסף של התפתחות של סימפטומים וקשיים אצל ילדים נובע מכך שהורים (במודע או שלא במודע) משתמשים בילדים, מתמרנים ומנצלים אותם, כדי לספק את צרכיהם הנפשיים של ההורים.

הנחות בטיפול זוגי:

 1. "ילדים פנימיים" אינם מספיקים כדי לקיים זוגיות ארוכת טווח מספקת ואוהבת. כדי לשרוד ולהתפתח בתוך זוגיות ארוכת טווח, השותפים חייבים להצמיח את "המבוגר הפנימי" בתוכם, קרי את היכולות לבחור, לקחת אחריות, להרגיע את עצמנו, ולהסכים ללמוד מתוך קושי.
 2. וויתורים, פשרות, הכלה והקשבה הם כלים חשובים בזוגיות, אך רק במידה. היכולת לעמוד על שלנו, להיות נאמנים לערכים ולרצונות שלנו, חוסר פחד מקונפליקט והיכולת להרגיע את עצמנו, ללא צורך באחר, הן איכויות חשובות אף יותר.
 3. זוגיות אינטימית ומלאת תשוקה לאורך זמן יכולה להתקיים רק כאשר בני הזוג מכבדים האחד את האוטונומיה של השני ותומכים באחר להיות נאמן לעצמו, לרצונותיו וערכיו.

הצטרפו לתכנית לימודים תלת שנתית שתכשיר אתכם להיות מטפלים זוגיים ומשפחתיים אפקטיביים, יצירתיים ופורצי דרך.

בואו ללמוד מצוות מרצים שעוסק בטיפול באופן יומיומי, צוות מרצים/מטפלים מנוסים שלא מפסיקים ללמוד וללמד. צוות מרצים שחי את מה שהוא מטיף.

התכנית עונה על כל דרישות ההסמכה של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי ולמעשה מעניקה לכם הרבה יותר שעות לימוד והכשרה מהנדרש. פשוט כיוון שאיננו מוכנים לוותר על שום מרכיב מהותי בהכשרה שלנו. התכנית החלקית הקודמת שלנו קיבלה הכרה מהאגודה לטיפול משפחתי וזוגי, ואנו נמצאים כרגע בתהליך הכרה לתכנית המלאה.

צוות המרצים:

קורסים ותכני הלימוד:

מחירים והרשמה: